Pasirinkite veiklos sritį ir MO tipą Demonstracijos Laboratorija Testai Žinynas
Gamtos tyrimaiOrganizmų sandara ir funkcijosGyvybės tęstinumas ir įvairovėOrganizmas ir aplinka. Biosfera ir žmogusMedžiagų sudėtis ir savybėsMedžiagų kitimaiSvarbiausių medžiagų pažinimas ir panaudojimasJudėjimo ir jėgų pažinimasEnergijos ir fizikinių procesų pažinimasŽemės ir Visatos pažinimasMokytojo biblioteka Rodyti matricą Paslėpti matricą
Titulinis > Mokymosi objektai

Alergija

Žmogui alergiją gali sukelti į kvėpavimo takus patekusios dalelės, maistas, medžiagos, prie kurių žmogus liečiasi, vaistai. Alergija gali būti kvėpavimo takų, virškinimo sistemos ir odos ligų priežastis. Žmogų ima varginti sloga, kosulys, dusulys, akių uždegimas, įvairus niežėjimą sukeliantis bėrimas.

Dažniausiai alergiją sukelia namų dulkės, kuriose gali būti žmogaus ir gyvūnų odos liekanų, vabzdžių ir namų dulkių erkių išmatų. Daugiausia jų susikaupia patalynėje, čiužiniuose, kilimuose. Todėl labai svarbu palaikyti švarią aplinką, vėdinti gyvenamąsias patalpas.

Alergiją gali sukelti ir kosmetikos priemonės, todėl reikėtų jomis nepiktnaudžiauti, rinktis kuo natūralesnę kosmetiką. Taip pat pastaruoju metu daugėja buityje naudojamų cheminių valymo priemonių sukeliamų alergijų. Naudojantis šiomis priemonėmis reikėtų laikytis instrukcijoje pateikiamų saugumo patarimų, rinktis kuo natūralesnes valymo priemones.

Iliustracijos

img1323.png