Pasirinkite veiklos sritį ir MO tipą Demonstracijos Laboratorija Testai Žinynas
Gamtos tyrimaiOrganizmų sandara ir funkcijosGyvybės tęstinumas ir įvairovėOrganizmas ir aplinka. Biosfera ir žmogusMedžiagų sudėtis ir savybėsMedžiagų kitimaiSvarbiausių medžiagų pažinimas ir panaudojimasJudėjimo ir jėgų pažinimasEnergijos ir fizikinių procesų pažinimasŽemės ir Visatos pažinimasMokytojo biblioteka Rodyti matricą Paslėpti matricą
Titulinis > Mokymosi objektai

Galvos smegenys

Galvos smegenys yra nervų sistemos valdymo organas. Smegenys valdo mūsų organizmo veiklą – kvėpavimą, kraujotaką, mąstymą, jausmus. Labai svarbus smegenų darbas yra analizuoti visus iš jutimo organų gaunamus signalus. Smegenys sprendžia, ką jie reiškia, ir reguliuoja veiksmus. Pavyzdžiui, kai prieš pat bėgimo rungtį nuaidi starto švilpukas, smegenys jį užfiksuoja ir pasiunčia signalą į raumenis, kad pradėtume bėgti.

Galvos smegenys sudarytos iš milijardų nervinių ląstelių (jos parodytos paveikslėlyje dešinėje). Kiekviena ląstelė turi daugybę ataugų. Šios ataugos sudaro tinklą, kuriuo signalai keliauja tarp ląstelių. Dėl gerai išsivysčiusių smegenų žmonės laikomi protingiausiais padarais Žemėje.

Iliustracijos

img1181.png