Pasirinkite veiklos sritį ir MO tipą Demonstracijos Laboratorija Testai Žinynas
Gamtos tyrimaiOrganizmų sandara ir funkcijosGyvybės tęstinumas ir įvairovėOrganizmas ir aplinka. Biosfera ir žmogusMedžiagų sudėtis ir savybėsMedžiagų kitimaiSvarbiausių medžiagų pažinimas ir panaudojimasJudėjimo ir jėgų pažinimasEnergijos ir fizikinių procesų pažinimasŽemės ir Visatos pažinimasMokytojo biblioteka Rodyti matricą Paslėpti matricą
Titulinis > Mokymosi objektai

Hidroelektrinė

Hidroelektrinė yra elektrinė, kuri krintančio vandens energiją verčia elektros energija. Hidroelektrinėse, užtvenkus upes, sukaupta krentančio vandens mechaninė energija suka turbinas, sujungtas su elektros energiją gaminančiais generatoriais. Užtvenkus Nemuną, 1955 m. buvo pradėta statyti Kauno hidroelektrinė. Ji pradėjo veikti 1959 m.

Hidroelektrinių privalumai: gaminama elektros energija yra pigesnė už gaminamą šiluminėse elektrinėse, vanduo yra atsinaujinantysis energijos šaltinis, elektros gamyba neteršia aplinkos.

Trūkumai: dėl užtvankos sudarytas vandens telkinys užima dideles teritorijas, po vandeniu palaidojami žemės plotai, nukenčia žemės ūkis, gamta, užtvankos sutrikdo natūralią žuvų migraciją į nerštavietes.

Iliustracijos

img696.png