Pasirinkite veiklos sritį ir MO tipą Demonstracijos Laboratorija Testai Žinynas
Gamtos tyrimaiOrganizmų sandara ir funkcijosGyvybės tęstinumas ir įvairovėOrganizmas ir aplinka. Biosfera ir žmogusMedžiagų sudėtis ir savybėsMedžiagų kitimaiSvarbiausių medžiagų pažinimas ir panaudojimasJudėjimo ir jėgų pažinimasEnergijos ir fizikinių procesų pažinimasŽemės ir Visatos pažinimasMokytojo biblioteka Rodyti matricą Paslėpti matricą
Titulinis > Mokymosi objektai

Meteorai

Tais laikais, kai apie žvaigždžių prigimtį žmonės dar nežinojo, jos buvo laikomos lyg žibintais, pritvirtintais prie kieto dangaus skliauto. Pamatę danguje ryškų tvykstelėjimą, žmonės sakydavo, kad „nukrito žvaigždė“. Iš tiesų tarp „krintančių žvaigždžių“ ir tikrųjų žvaigždžių nėra nieko bendra.

„Krintančioji žvaigždė“ – reiškinys, kurį sukelia smarkūs mažyčių kietų, smiltelės, segtuko galvutės dydžio dalelių kritimas į Žemės atmosferą. Dideliu greičiu skriejančios dalelės dėl trinties į atmosferą įkaista, kartu įkaista ir prie dalelės esantis oro sluoksnis, dėl to ir matomas ryškus tvykstelėjimas. Šios švytinčios dalelės ar kiti kietieji kūnai vadinami meteorais. Dažniausiai meteorai Žemės paviršiaus nepasiekia. Aukštai ore jie spėja išgaruoti ir virsta įkaitusiomis dujomis.

Iliustracijos

img739.png
img740.png
img741.png