Pasirinkite veiklos sritį ir MO tipą Demonstracijos Laboratorija Testai Žinynas
Gamtos tyrimaiOrganizmų sandara ir funkcijosGyvybės tęstinumas ir įvairovėOrganizmas ir aplinka. Biosfera ir žmogusMedžiagų sudėtis ir savybėsMedžiagų kitimaiSvarbiausių medžiagų pažinimas ir panaudojimasJudėjimo ir jėgų pažinimasEnergijos ir fizikinių procesų pažinimasŽemės ir Visatos pažinimasMokytojo biblioteka Rodyti matricą Paslėpti matricą
Titulinis > Mokymosi objektai

Miegas

Miegant kūnas ilsisi, o galvos smegenys apdoroja per dieną sukauptą informaciją. Miegodamas žmogus pailsi fiziškai ir psichiškai, pasiruošia kitai dienai. Miega visi gyvi padarai: vabzdžiai, paukščiai, žinduoliai. Voverės miega po 15 valandų per parą, dramblys – 4 valandas, žmogus miega vidutiniškai 7 valandas. Iki 75-erių metų žmogus pramiega ne mažiau kaip 20 metų.

Miegas gali būti įvairus. Kai kurie žmonės mėgsta anksti keltis, o kitiems darbingiausias laikas – vakaro valandos. Norėdami gerai jaustis ir būti darbingi, turite miegoti tiek, kad jaustumėtės visiškai išsimiegoję. Tačiau ilgai miegoti taip pat nepatartina. Ilgai miegantys žmonės tampa tingūs, neveiklūs, o kartais ir nesveiki.

Iliustracijos

img877.png