Pasirinkite veiklos sritį ir MO tipą Demonstracijos Laboratorija Testai Žinynas
Gamtos tyrimaiOrganizmų sandara ir funkcijosGyvybės tęstinumas ir įvairovėOrganizmas ir aplinka. Biosfera ir žmogusMedžiagų sudėtis ir savybėsMedžiagų kitimaiSvarbiausių medžiagų pažinimas ir panaudojimasJudėjimo ir jėgų pažinimasEnergijos ir fizikinių procesų pažinimasŽemės ir Visatos pažinimasMokytojo biblioteka Rodyti matricą Paslėpti matricą
Titulinis > Mokymosi objektai

Saulės energija

Saulė – svarbus atsinaujinantysis energijos šaltinis. Saulė mums teikia dviejų rūšių energiją – šviesą ir šilumą.

Pavyzdžiui, sukauptą Saulės energiją galima panaudoti vandeniui šildyti. Tai žmonės suprato jau gilioje senovėje – maždaug prieš 3 tūkst. metų Turkijoje rūmai buvo šildomi Saulės įkaitintu vandeniu.

Šiais laikais taip pat naudojama saulės energija. Ja grindžiamas saulės baterijų veikimas, kuriose šviesos energija paverčiama elektros energija. Pirmiausia saulės baterijos buvo panaudotos dirbtiniuose Žemės palydovuose ir kosminiuose laivuose, nes kosmose Saulės neužstoja debesys. Saulės elektrinės jau veikia dykumose.

Lietuvoje nėra labai gerų sąlygų saulės elektrinėms statyti, nes mūsų šalyje nedaug saulėtų dienų. Tačiau buityje naudojamos saulės baterijos gali padėti namų ūkiams iš dalies apsirūpinti elektros energija.

Iliustracijos

img1115.png
img1116.png
img1117.png