Pasirinkite veiklos sritį ir MO tipą Demonstracijos Laboratorija Testai Žinynas
Gamtos tyrimaiOrganizmų sandara ir funkcijosGyvybės tęstinumas ir įvairovėOrganizmas ir aplinka. Biosfera ir žmogusMedžiagų sudėtis ir savybėsMedžiagų kitimaiSvarbiausių medžiagų pažinimas ir panaudojimasJudėjimo ir jėgų pažinimasEnergijos ir fizikinių procesų pažinimasŽemės ir Visatos pažinimasMokytojo biblioteka Rodyti matricą Paslėpti matricą
Titulinis > Mokymosi objektai

Taisyklinga laikysena

Žmogaus griaučiai ir raumenys nuo 13 iki 17 metų amžiaus auga labai sparčiai. Todėl tuo metu labai svarbu rūpintis savo kūno laikysena. Taisyklingą laikyseną turintis žmogus stovi laisvai, neįsitempęs ir nesusikūprinęs, galvą laiko tiesiai. Jo pečiai, mentės ir klubai yra vienoje plokštumoje. Norint tokiam būti, reikia mankštintis, daug judėti. Taip pat reikia pasirinkti tinkamo aukščio stalą ir kėdę, nesikūprinti sėdint. Miegoti reikia neįdubusioje lovoje. Taisyklingą laikyseną gadina ant vieno peties nešiojama sunki kuprinė.

Į taisyklingos laikysenos žmogaus plaučius geriau patenka oras, jo širdis ir kiti organai nesuspaudžiami. Todėl toks žmogus jaučiasi geriau, negu netaisyklingos laikysenos žmogus. Pasitempęs žmogus visada atrodo gražesnis, sveikesnis, energingesnis, labiau savimi pasitikintis.

Iliustracijos

img1170.png