Pasirinkite veiklos sritį ir MO tipą Demonstracijos Laboratorija Testai Žinynas
Gamtos tyrimaiOrganizmų sandara ir funkcijosGyvybės tęstinumas ir įvairovėOrganizmas ir aplinka. Biosfera ir žmogusMedžiagų sudėtis ir savybėsMedžiagų kitimaiSvarbiausių medžiagų pažinimas ir panaudojimasJudėjimo ir jėgų pažinimasEnergijos ir fizikinių procesų pažinimasŽemės ir Visatos pažinimasMokytojo biblioteka Rodyti matricą Paslėpti matricą
Titulinis > Mokymosi objektai

Žvaigždynas

Žvelgdami į nakties dangų, žvaigždes galime suskirstyti į tam tikras grupes. Žvaigždynas – tai grupė žvaigždžių, esančių tam tikrame dangaus plote ir sudarančių tam tikrą įsivaizduojamą žvaigždžių piešinį. Trimatėje kosmoso erdvėje šios žvaigždės dažniausiai yra nesusijusios, todėl juda skirtingai ir žvaigždynų išvaizda laikui bėgant kinta.

Senovėje žmonės, žiūrėdami į dangų, kai kurias žvaigždžių grupes (žvaigždynus) siejo su tam tikrais simboliais. Dažniausiai tokie simboliai buvo mitiniai veikėjai arba gyvūnai.

Pirmieji susisteminti žvaigždynus siekė senovės graikai – Hiparcho kataloge minimi 49 žvaigždynai. 1922 m. Tarptautinė astronomų sąjunga patvirtino dabar naudojamą žvaigždynų sąrašą. Jame yra 88 žvaigždynai.

Iliustracijos

img751.png