Pasirinkite veiklos sritį ir MO tipą Demonstracijos Laboratorija Testai Žinynas
Gamtos tyrimaiOrganizmų sandara ir funkcijosGyvybės tęstinumas ir įvairovėOrganizmas ir aplinka. Biosfera ir žmogusMedžiagų sudėtis ir savybėsMedžiagų kitimaiSvarbiausių medžiagų pažinimas ir panaudojimasJudėjimo ir jėgų pažinimasEnergijos ir fizikinių procesų pažinimasŽemės ir Visatos pažinimasMokytojo biblioteka Rodyti matricą Paslėpti matricą
Titulinis > Mokymosi objektai

Augimas

Augimas yra kūno apimties didėjimas. Visi gyvieji organizmai auga. Pavyzdžiui, augalai auga ilgyn, storėja jų stiebai. Gyvūnai, tarp jų ir žmogus, pasiekę tam tikrą didumą, nustoja augti.

Visi vaikai auga ir vystosi panašiai. Didėja jų svoris, ūgis, keičiasi kūno proporcijos. Augimą reguliuoja nemažai veiksnių, tarp jų – hormonai ir [[mityba:id:1058]]. Sparčiausiai vaikai auga iki gimimo ir kūdikystėje. Nuo 3 metų amžiaus vaikų augimas sulėtėja. Vėliau ypač sparčiai vaikai auga paauglystėje, mergaitės – maždaug nuo 11 iki 13 metų, berniukai – nuo 13 iki 16 metų. Sulaukus maždaug 18 metų, kūnas nustoja augęs, vyksta tik nedideli pokyčiai, pavyzdžiui, išdygsta protiniai dantys.

Iliustracijos

img893.png