Pasirinkite veiklos sritį ir MO tipą Demonstracijos Laboratorija Testai Žinynas
Gamtos tyrimaiOrganizmų sandara ir funkcijosGyvybės tęstinumas ir įvairovėOrganizmas ir aplinka. Biosfera ir žmogusMedžiagų sudėtis ir savybėsMedžiagų kitimaiSvarbiausių medžiagų pažinimas ir panaudojimasJudėjimo ir jėgų pažinimasEnergijos ir fizikinių procesų pažinimasŽemės ir Visatos pažinimasMokytojo biblioteka Rodyti matricą Paslėpti matricą
Titulinis > Mokymosi objektai

Dvyniai

Identiški dvyniai gimsta, kai dėl nežinomų priežasčių apvaisinta kiaušialąstė pasidalija į dvi dalis ir iš kiekvienos išsivysto kūdikis. Jie yra labai panašūs, net pirštų odos vagelių raštas yra toks pat. Ypač įdomūs veidrodiškieji dvyniai. Jie atrodo taip, lyg būtų vienas kito veidrodinis atspindys. Plaukų verpetai, apgamai yra tokie pat, tik priešingose jų kūno pusėse. Tokių dvynių tyrimai gali padėti mums išsiaiškinti gamtos ir auklėjimo poveikį asmenybės formavimuisi.

Neidentiški dvyniai gimsta, kai vienu metu moters organizme išsivysto dvi kiaušialąstės, kurias apvaisina du spermatozoidai. Kūdikiai gali būti skirtingos lyties ir panašūs vienas į kitą ne daugiau kaip paprasti broliai ar seserys.

Iliustracijos

img790.png