Pasirinkite veiklos sritį ir MO tipą Demonstracijos Laboratorija Testai Žinynas
Gamtos tyrimaiOrganizmų sandara ir funkcijosGyvybės tęstinumas ir įvairovėOrganizmas ir aplinka. Biosfera ir žmogusMedžiagų sudėtis ir savybėsMedžiagų kitimaiSvarbiausių medžiagų pažinimas ir panaudojimasJudėjimo ir jėgų pažinimasEnergijos ir fizikinių procesų pažinimasŽemės ir Visatos pažinimasMokytojo biblioteka Rodyti matricą Paslėpti matricą
Titulinis > Mokymosi objektai

Saulės baterija

Tai – prietaisas, skirtas saulės šviesos energijai paversti elektros energija. Ši technologija yra nauja ir dar iki galo neištobulinta. Dar nesugalvota, kaip veiksmingai išsaugoti saulės baterijų pagamintą elektros energiją – didelė dalis energijos prarandama, jei tuoj pat nepanaudojama. Dar vienas šios baterijos trūkumų yra tai, kad vienas jos elementas sukuria mažą energijos kiekį. Kad būtų sukurtas pakankamas energijos kiekis, reikia šimtų saulės baterijos elementų. Tai brangiai kainuoja.

Nepaisant to, saulės baterijos jau daug kur naudojamos. Ir dirbtiniai Žemės palydovai, ir kosminės stotys elektros srovę, reikalingą savo veiklai, pasigamina naudodamos saulės baterijas. Tam prie jų pritaisytos didelės „burės“ su tūkstančiais saulės baterijų elementų.

Kasdieniame gyvenime saulės baterijos naudojamos žibintuvėliuose, skaičiuotuvuose, laikrodžiuose, automobilių stovėjimo aikštelių automatuose. Ant namo stogo pritaisius saulės baterijas, galima pasigaminti dalį elektros energijos buitiniams prietaisams. Mokslininkai kuria automobilius, kurie galėtų naudoti saulės baterijas.

Iliustracijos

img31.png