Pasirinkite veiklos sritį ir MO tipą Demonstracijos Laboratorija Testai Žinynas
Gamtos tyrimaiOrganizmų sandara ir funkcijosGyvybės tęstinumas ir įvairovėOrganizmas ir aplinka. Biosfera ir žmogusMedžiagų sudėtis ir savybėsMedžiagų kitimaiSvarbiausių medžiagų pažinimas ir panaudojimasJudėjimo ir jėgų pažinimasEnergijos ir fizikinių procesų pažinimasŽemės ir Visatos pažinimasMokytojo biblioteka Rodyti matricą Paslėpti matricą
Titulinis > Mokymosi objektai

Stabdymo kelias

Norėdami išsiaiškinti, kas yra stabdymo kelias ir nuo ko jis priklauso, įsivaizduokite tokią situaciją. Automobiliu važiuojate į mokyklą. Vairuotojas, pamatęs kliūtį, nuspaudžia stabdžius. Regis, automobilis turėtų tuoj pat sustoti, bet jis vis dar rieda toliau. Kelias, kurį nuvažiuoja stabdomas automobilis, vadinamas stabdymo keliu.

Kaip greitai sustos stabdomas automobilis, priklauso nuo oro sąlygų, kelio dangos, padangų ir paties automobilio. Greičiausiai automobilis sustoja gerame sausame kelyje. Vanduo, smėlis ar lapai ant kelio mažina trintį, todėl stabdymo kelias ilgėja.

Stabdymo kelias taip pat priklauso ir nuo automobilio greičio. Kuo didesniu greičiu važiuoja automobilis, tuo didesnį atstumą jis nuvažiuoja stabdomas.

Iliustracijos

img811.png