Pasirinkite veiklos sritį ir MO tipą Demonstracijos Laboratorija Testai Žinynas
Gamtos tyrimaiOrganizmų sandara ir funkcijosGyvybės tęstinumas ir įvairovėOrganizmas ir aplinka. Biosfera ir žmogusMedžiagų sudėtis ir savybėsMedžiagų kitimaiSvarbiausių medžiagų pažinimas ir panaudojimasJudėjimo ir jėgų pažinimasEnergijos ir fizikinių procesų pažinimasŽemės ir Visatos pažinimasMokytojo biblioteka Rodyti matricą Paslėpti matricą
Titulinis > Mokymosi objektai

Triukšmas ir jo poveikis

Triukšmas – tai stiprus garsas, žeidžiantis ausis ir silpninantis klausą. Sveikatai pavojus kyla, kai garsas yra labai didelis. Dėl to žmogus gali iš karto apkursti.

Triukšmas neigiamai veikia mūsų sveikatą ir gyvenimo kokybę. Net 40 proc. gyventojų yra veikiami padidėjusio aplinkos triukšmo dieną ir apie 20 proc. naktį. Triukšmas trikdo miegą. Jei miegas trikdomas nuolat, atsiranda nuovargis, dažnai skauda galvą. Triukšmas sukelia nepasitenkinimą, trukdo atlikti įprastinę veiklą, atsipalaiduoti, kalbėtis, klausytis radijo, žiūrėti televizorių.

Užsiimant protine veikla, kuriai būtina gera atmintis, dėmesio sutelkimas, labai jautriai ir tiesiogiai reaguojama į aplinkos triukšmą. Dėl to nukenčia užduočių atlikimo kokybė ir ilgėja užduočių atlikimo laikas.

Iliustracijos

img804.png