Pasirinkite veiklos sritį ir MO tipą Demonstracijos Laboratorija Testai Žinynas
Gamtos tyrimaiOrganizmų sandara ir funkcijosGyvybės tęstinumas ir įvairovėOrganizmas ir aplinka. Biosfera ir žmogusMedžiagų sudėtis ir savybėsMedžiagų kitimaiSvarbiausių medžiagų pažinimas ir panaudojimasJudėjimo ir jėgų pažinimasEnergijos ir fizikinių procesų pažinimasŽemės ir Visatos pažinimasMokytojo biblioteka Rodyti matricą Paslėpti matricą
Titulinis > Mokymosi objektai

Vabzdžiai

Tai yra gausiausia bestuburių gyvūnų grupė. Vabzdžiai prisitaikę gyventi sausumoje ir vandenyje. Vieni gyvena miškuose ir pievose, pasėlių laukuose, kiti – vandens telkiniuose ir upėse, o kai kurie – net žmonių namuose. Skiriasi spalva, dydžiu, mityba. Tai – vabalai, skruzdėlės, drugiai, bitės, musės ir kiti.

Vabzdžius nuo kitų bestuburių gyvūnų galima atskirti pagal kojų skaičių. Visi jie turi tris poras kojų, dauguma – dvi poras sparnų, ant galvos – porą antenų (ūselių). Vabzdžių kūną dengia tvirta danga. Jie deda kiaušinėlius, iš kurių išsiritę jaunikliai gali būti visai nepanašūs į savo tėvus. Pavyzdžiui, vikšrai, graužiantys augalų lapus, yra drugelių jaunikliai.