Pasirinkite veiklos sritį ir MO tipą Demonstracijos Laboratorija Testai Žinynas
Gamtos tyrimaiOrganizmų sandara ir funkcijosGyvybės tęstinumas ir įvairovėOrganizmas ir aplinka. Biosfera ir žmogusMedžiagų sudėtis ir savybėsMedžiagų kitimaiSvarbiausių medžiagų pažinimas ir panaudojimasJudėjimo ir jėgų pažinimasEnergijos ir fizikinių procesų pažinimasŽemės ir Visatos pažinimasMokytojo biblioteka Rodyti matricą Paslėpti matricą
Titulinis > Mokymosi objektai

Žvaigždė

Žvaigždės – tai įkaitusių dujų kamuoliai. Jų viduje vyksta sudėtingos reakcijos, per kurias išsiskiria šviesa ir šiluma. Artimiausia Žemei žvaigždė – [[Saulė:id:1033]].

Žvaigždžių esama labai įvairių. Skiriasi jų temperatūra, masė, dydis. Žvaigždžių centre temperatūra siekia milijonus laipsnių, o paviršiuje gali būti nuo kelių iki keliasdešimties tūkstančių laipsnių. Saulė nėra pati didžiausia žvaigždė. Yra žvaigždžių, kurios šimtus ar net tūkstantį kartų didesnės už mūsų Saulę. Esama ir tokių žvaigždžių, kurios daug mažesnės už Saulę ar net už Žemę.

Žvaigždės nakties danguje atrodo lyg maži švytintys taškeliai, nes jos yra labai toli nuo Žemės. Nuo Saulės iki Žemės šviesa sklinda apie 8 min., o nuo kitų žvaigždžių – dešimtis, šimtus ar dar daugiau metų.