Pasirinkite veiklos sritį ir MO tipą | Demonstracijos | Laboratorija | Testai | Žinynas |
Gamtos tyrimai | ||||
Organizmų sandara ir funkcijos | ||||
Gyvybės tęstinumas ir įvairovė | ||||
Organizmas ir aplinka. Biosfera ir žmogus | ||||
Medžiagų sudėtis ir savybės | ||||
Medžiagų kitimai | ||||
Svarbiausių medžiagų pažinimas ir panaudojimas | ||||
Judėjimo ir jėgų pažinimas | ||||
Energijos ir fizikinių procesų pažinimas | ||||
Žemės ir Visatos pažinimas |
Čia galite atsisiųsti pamokos planą Microsoft Word formatu (patogu atsispausdinti)
Sudarė R. Karpovičienė
Įvadinė pamoka
Bendrosios programos
Mokinių pasiekimai |
||
Nuostatos |
Gebėjimai |
Žinios ir supratimas |
Veiklos sritis: 6. Medžiagų kitimai |
||
Suvokti žmogaus veiklos ir gamtos tarpusavio ryšį. |
6.2. Susieti degimo metu išsiskiriančią šilumą su kuro kaip energijos šaltinio panaudojimu. Apibūdinti, kodėl kuro deginimas yra svarbus žmogaus gyvenimui ir kodėl jis gali būti pavojingas gamtai. |
6.2.1. Įvardyti degimą kaip cheminį medžiagų kitimą, paaiškinti oro svarbą degimo procesui. |
Uždaviniai
Naudodamiesi demonstraciniu objektu Degimas (860), mokiniai gebės paaiškinti degimą kaip negrįžtamą kitimą ir žinos 3 kuro rūšis.
Motyvacija
Vėlų rudenį pasiklydau miške. Artėja naktis. Kaip įveikti šaltį?
Laikas |
Mokinių veikla |
Mokytojo veikla |
5 min. |
Dirbdami poromis sugalvoja pasiūlymus, kaip išgyventi miške šaltą naktį. |
Stebi darbą, padeda specialiųjų poreikių mokiniams. |
3 min. |
Kiekviena pora pateikia savo pasiūlymą. |
Rašo lentoje. |
Paskelbiama tema ir pamokos uždavinys. Pasiūloma savarankiškai surasti žinyne žodžius, susijusius su degimu. |
||
10 min. |
Savarankiškai žinyne suranda šių savokų paaiškinimus: Anglies dioksidas (381), Oras (384), Ugnis (539), Sprogimas (542), Kuras (385), Kuro energija (420), jas aptaria. |
Stebi darbą, padeda specialiųjų poreikių mokiniams arba tiems, kurie turi silpnus IKT įgūdžius. |
10 min. |
Stebi, klausia. |
Panaudojant demontraciją Degimas (860) aiškinama apie degimą. Atkreipia dėmesį:
|
10 min. |
Patikrina įgytas žinias atlikdami testus: Pažymėkite medžiagas, kurios naudojamos kurui; Būdingi degimo požymiai; Kuri žvakė degs ilgiau? Kodėl?; Kuo degimas pavojingas aplinkai?; Nurodykite kuro degimo naudą ir žalą; Medžiagų kitimų grupavimas į fizikinius ir cheminius; Sumontuokite prietaisą, kad galėtumėte įrodyti, jog degimui reikalingas deguonis; Nurodykite, kuriai rūšiai priklauso išvardyti kuro ištekliai; Nurodykite kuro degimo naudą ir žalą; Ką daryti, kad ore netrūktų deguonies? |
Specialiųjų poreikių mokiniams pasiūloma užduotis Oro sudėtis (449). |
5 min. |
Refleksija: kaip sekėsi atlikti testus? Visi mokiniai dar kartą savarankiškai peržiūri demonstracinį objektą Degimas (860). |
Pasiūloma mokiniams dar kartą savarankiškai peržiūrėti demonstracinį objektą „Degimas“. |
2 min. |
Užsirašo užduotį. Pasako po vieną teiginį. |
Namuose pasiūloma parašyti po 3 argumentus – kuo naudingas ir žalingas kuro deginimas. |
Pamokos laiką ir veiklų eiliškumą mokytojas planuoja savo nuožiūra, atsižvelgdamas į klasės pasirengimo lygį dirbti su IKT.
Pamokos įvertinimas (po pamokos pildo mokytojas)
Po pamokos siūlome klausimus mokytojo refleksijai: