Pasirinkite veiklos sritį ir MO tipą Demonstracijos Laboratorija Testai Žinynas
Gamtos tyrimaiOrganizmų sandara ir funkcijosGyvybės tęstinumas ir įvairovėOrganizmas ir aplinka. Biosfera ir žmogusMedžiagų sudėtis ir savybėsMedžiagų kitimaiSvarbiausių medžiagų pažinimas ir panaudojimasJudėjimo ir jėgų pažinimasEnergijos ir fizikinių procesų pažinimasŽemės ir Visatos pažinimasMokytojo biblioteka Rodyti matricą Paslėpti matricą
Titulinis > Mokymosi objektai

Atmintis

Galvos smegenys geba priimti ir kruopščiai kaupti prisiminimus. Atmintis – tai galvos smegenų savybė. Galvos smegenys kaupia ir išsaugo tai, ką sužinojome, išmokome, patyrėme. Dėl atminties galime panaudoti įgytas žinias ir patirtį gyvenime. Atminties veikimą galima išreikšti tokiais veiksmais: atmintis = įsiminimas + saugojimas + atsiminimas.

Kai kurie atsiminimai ilgainiui išblėsta, bet kiti išlieka ilgai. Mokslininkai tikrai žino, kad yra dvi pagrindinės atminties rūšys: trumpalaikė atmintis ir ilgalaikė. Jos abi yra labai svarbios. Trumpalaikė atmintis skirta ką tik išgirstai informacijai, neseniems įvykiams įsiminti (pvz., kas valgyta per pietus). Ilgalaikėje atmintyje saugomi įgūdžiai ir žinios, kurias įgyjame nuolat kartodami. Galvos smegenų ilgalaikė atmintis yra nepaprastai talpi. Ji sugeba saugoti milijonus atmintinų dalykų. Įdomu tai, kad smegenis galima treniruoti panašiai kaip raumenis.

Iliustracijos

img809.png