Pasirinkite veiklos sritį ir MO tipą Demonstracijos Laboratorija Testai Žinynas
Gamtos tyrimaiOrganizmų sandara ir funkcijosGyvybės tęstinumas ir įvairovėOrganizmas ir aplinka. Biosfera ir žmogusMedžiagų sudėtis ir savybėsMedžiagų kitimaiSvarbiausių medžiagų pažinimas ir panaudojimasJudėjimo ir jėgų pažinimasEnergijos ir fizikinių procesų pažinimasŽemės ir Visatos pažinimasMokytojo biblioteka Rodyti matricą Paslėpti matricą
Titulinis > Mokymosi objektai

Bakterijos

Bakterijos yra labai maži gyvi padarai. Jos įsikuria visur, kur yra pakankamai maisto, šilumos ir drėgmės. Bakterijų yra ore, vandenyje, dirvoje, ant mūsų kūno ir daiktų, net maisto produktuose. Tačiau plika akimi jų nepamatysime – bakteriją sudaro tik viena ląstelė. Ji daug paprastesnė už gyvūnų ar augalų ląsteles – neturi branduolio. Ląstelių forma įvairi, primena lazdeles, rutuliukus ar spirales.

Bakterijos, kaip ir kiti organizmai, maitinasi, šalina ir dauginasi. Tam reikalinga energija. Vienos jų energijos gauna iš negyvų organinių medžiagų, todėl žalos niekam nepridaro. Priešingai, jos yra naudingos. Kitos apsigyvena gyvuosiuose organizmuose, naudojasi jų medžiagomis ir gali sukelti ligas, pavyzdžiui, dantų ėduonį, tuberkuliozę, anginą.

Iliustracijos

img834.png