Pasirinkite veiklos sritį ir MO tipą Demonstracijos Laboratorija Testai Žinynas
Gamtos tyrimaiOrganizmų sandara ir funkcijosGyvybės tęstinumas ir įvairovėOrganizmas ir aplinka. Biosfera ir žmogusMedžiagų sudėtis ir savybėsMedžiagų kitimaiSvarbiausių medžiagų pažinimas ir panaudojimasJudėjimo ir jėgų pažinimasEnergijos ir fizikinių procesų pažinimasŽemės ir Visatos pažinimasMokytojo biblioteka Rodyti matricą Paslėpti matricą
Titulinis > Mokymosi objektai

Dauginimosi organai

Kad išliktų, žmogus, kaip ir visi gyvieji organizmai, turi daugintis. Žmonės vaikų gali susilaukti tik lytinio dauginimosi būdu, t. y. susijungus vyriškosioms ir moteriškosioms lytinėms ląstelėms. Todėl vyrai turi vyriškus dauginimosi organus, o moterys – moteriškus dauginimosi organus. Vyrų ir moterų dauginimosi organai (dar vadinami lytiniais organais) yra skirtingi, nes jų paskirtis nevienoda.

Vyrų dauginimosi organai yra varpa ir sėklidės. Sėklidės yra odos kapšelyje kūno išorėje, jose subręsta lytinės ląstelės spermatozoidai. Lytinio akto metu per varpą spermatozoidai patenka į moters organizmą ir apvaisina moters lytinę ląstelę kiaušialąstę. Moterų dauginimosi organai yra kiaušidės, kiaušintakiai, gimda ir makštis. Šie organai pritaikyti išnešioti ir pagimdyti kūdikį. Kiaušidėse subrendusią kiaušialąstę spermatozoidai apvaisina kiaušintakyje ir, šiai patekus į gimdą, išsivysto kūdikis.

Iliustracijos

img1500.png