Pasirinkite veiklos sritį ir MO tipą Demonstracijos Laboratorija Testai Žinynas
Gamtos tyrimaiOrganizmų sandara ir funkcijosGyvybės tęstinumas ir įvairovėOrganizmas ir aplinka. Biosfera ir žmogusMedžiagų sudėtis ir savybėsMedžiagų kitimaiSvarbiausių medžiagų pažinimas ir panaudojimasJudėjimo ir jėgų pažinimasEnergijos ir fizikinių procesų pažinimasŽemės ir Visatos pažinimasMokytojo biblioteka Rodyti matricą Paslėpti matricą
Titulinis > Mokymosi objektai

Observatorija

Observatorija yra mokslinė institucija, kurioje dirbantys astronomai stebi dangaus objektus ir atlieka tyrimus. Observatorijos statomos vietovėse, kuriose yra geras astroklimatas, dažniausiai kalnuose (1500–4000 m aukštyje). Observatorijose dažniausiai įrengiami keli įvairios paskirties teleskopai, aprūpinti fotografijos ir kitokia aparatūra. Observatorijose būna laboratorijos fotografijoms ryškinti ir matuoti, elektronikos, optikos ir mechanikos dirbtuvės, bibliotekos, viešbučiai astronomams. Prasidėjus kosminėms kelionėms, buvo sukurtos orbitinės observatorijos.

Kinijoje dar 2400 m. pr. Kr. buvo stebimas dangus. Stebėjimai buvo patikėti specialiai tam paruoštiems ir labai gabiems žmonėms, žinoma, turintiems ypač gerą regėjimą. Jau žiloje senovėje šventyklose buvo statomi piramidiniai bokštai – kelių aukštų pastatai, kurie buvo tarsi observatorijos, o šventikai patys užsiiminėdavo astronomija.

Iliustracijos

img380.png
img381.png
img382.png