Pasirinkite veiklos sritį ir MO tipą Demonstracijos Laboratorija Testai Žinynas
Gamtos tyrimaiOrganizmų sandara ir funkcijosGyvybės tęstinumas ir įvairovėOrganizmas ir aplinka. Biosfera ir žmogusMedžiagų sudėtis ir savybėsMedžiagų kitimaiSvarbiausių medžiagų pažinimas ir panaudojimasJudėjimo ir jėgų pažinimasEnergijos ir fizikinių procesų pažinimasŽemės ir Visatos pažinimasMokytojo biblioteka Rodyti matricą Paslėpti matricą
Titulinis > Mokymosi objektai

Svarstyklės

Kuri tauta ir kada išrado svarstykles – prietaisą kūno masei matuoti, kol kas nežinoma. Galbūt tai padarė daugelis tautų nepriklausomai viena nuo kitos. Seniausios žinomos svarstyklės yra svirtinės. Jas sudaro svirtis (strypas), galinti laisvai suktis apie jos viduryje esantį tašką, ir prie tos svirties galų prikabintos dvi lėkštelės. Ant vienos lėkštelės dedamas daiktas, ant kitos – svarsčiai. Svarsčiai parenkami taip, kad nusistovėtų pusiausvyra. Tada sveriamo daikto ir svarsčių masės susilygina. Suskaičiavę svarsčių mases, sužinome daikto masę.

Dabar be svirtinių svarstyklių naudojamos ir kitų rūšių svarstyklės. Tai laboratorinės, buitinės spyruoklinės, elektroninės svarstyklės ir kt.

Iliustracijos

img457.png