Pasirinkite veiklos sritį ir MO tipą Demonstracijos Laboratorija Testai Žinynas
Gamtos tyrimaiOrganizmų sandara ir funkcijosGyvybės tęstinumas ir įvairovėOrganizmas ir aplinka. Biosfera ir žmogusMedžiagų sudėtis ir savybėsMedžiagų kitimaiSvarbiausių medžiagų pažinimas ir panaudojimasJudėjimo ir jėgų pažinimasEnergijos ir fizikinių procesų pažinimasŽemės ir Visatos pažinimasMokytojo biblioteka Rodyti matricą Paslėpti matricą
Titulinis > Mokymosi objektai

Paauglystė

Paauglystė yra amžiaus tarpsnis tarp vaikystės ir subrendimo. Šiuo laikotarpiu kūnas labai keičiasi ir ima labiau panašėti į suaugusiojo. Tokie pokyčiai vadinami lytiniu brendimu. Mergaitės bręsta 11–13 metų, berniukai – truputį vėliau, 12–15 metų. Paauglystėje formuojasi pagrindiniai asmenybės bruožai.

Tai greito augimo ir didelių cheminių pokyčių organizme laikotarpis. Šiems pokyčiams reikia daug energijos. Todėl tuo metu labai svarbu sveikai maitintis ir gerai išsimiegoti. Brendimo laikotarpiu vyksta dideli emociniai pokyčiai, todėl gali pablogėti santykiai su tėvais.

Paaugliai dažnai būna drovūs dėl savo išvaizdos ir labai jautrūs kritikai. Pasitikėjimą savimi gali sumažinti net spuoguota oda. Tačiau daugelį paauglystės problemų galima nesunkiai išspręsti pasitarus su tėvais, mokytojais, draugais, kosmetologu ar gydytoju.

Paauglystė yra ir įvairių galimybių metas – žmogus tampa stipresnis ir savarankiškesnis, gali sportuoti, keliauti, šokti, dainuoti, sutinka įdomių draugų.

Iliustracijos

img1494.png